Az RTL Klubon egykor vetített Limonádé több szempontból is hasonlított a TV2-es Teára, és hasonló utat is járt be, ráadásul ugyanúgy a 2002-es valóságshow-hullám áldozata lett, mint riválisa, egyben sorstársa. A rendező Kapitány Iván volt, főszerepben Puskás Tamás, Kökényessy Ági, Horkai Péter, Ellinger Edina, Tisza Anita, Szvath Tamás volt látható. A sorozat akkor érkezett, amikor a szituációs komédiának még nem volt jelentősebb kultusza itthon (addig csak a Família Kft. futott hosszabban a hazai próbálkozások közül), és az sem tudta megmenteni, hogy vendégszerepben bevetettek olyan ismert neveket is, mint Besenczy Árpád, Forgách Péter, Hujber Ferenc, Kárász Zénó, Koltai Róbert, Kovács "Kokó" István, Stohl András, Trokán Péter.
Miközben a Tea nagyrészt egy teázóban játszódott, a Limonádé hátterét egy pláza, egy ruhaüzlet adta. Eredetileg hétköznap adták, de idővel áttették szombatra, és a kora délutáni órákban vetítették. A Poén! csatorna is ismételte a sorozatot pár éve.
„Sok minden nem kedvezett a sorozatnak, legfőképpen az, hogy együtt indult a reality showk-kal, s ez a felfutását nagyon megnehezítette. Ezeknek a sorozatoknak az a halála, ha rakosgatják őket egyik sávból a másikba, ráadásul legalább két év kell az igazi felfutásukhoz és sikerükhöz, hiszen ennyi idő alatt helyezkednek bele a nézők az ilyen heti egy alkalommal megjelenő sorozatok történetébe, és kedvelik meg a figurákat. Nem véletlen, hogy még a napi rendszerességgel rendelkező sorozatok, mint a Barátok közt esetében is olyan szerződést kötött a külföldi licencadó cég, melyben kikötötték, hogy legalább két évig nem mozdíthatják el a helyéről, még ha csökken a nézőszám, akkor sem. Mi azonban sajnos nem képviselünk ekkora erőt” – nyilatkozta a magyar.film.hu-nak a szitkomról a rendező.
Kapitány szerint fölülpozícionálta a sorozatot az RTL Klub, olyan elvárásokat támasztott vele szemben, amiket az nem is tudott volna teljesíteni. „A nézettségért való hajtásban minden a reality show mögé került és ezt megszenvedte. A sok-sok rakosgatás után kikötött a nem túlságosan erős szombat délutáni időpontban, de itt újra elkezdett magára találni, és szép csendesen emelkedett a nézettsége a tőle reálisan elvárható mértékben. Azért választottuk Mihály György producertársammal annak idején az RTL Klubot, mert úgy gondoltuk, hogy jó gazdája lesz a sorozatnak. Amíg az előkészületek folytak, addig nagyon jó partner volt, később azonban türelmetlen lett. Amikor a Columbia űrkatasztrófa miatt az egyik héten elmaradt aLimonádé, Kurucz Péter úgy konferálta be a műsorváltozást: ma este hatkor a Tea című műsorunk elmarad. Így nem is lehet népszerű” – vélte.
Kapitány Iván később egy olyan csatornát keresett neki, ahol tovább lehetett volna vinni, hiszen már egy bevezetett márkáról van szó, de nem talált partnert – így a Limonádé is eltűnt idővel.
Ez különben vissza is vetette a szitkomok hazai elterjedését, megtörte a szituációs komédiákba vetett hitet a programigazgatókban, mert ment ugyan az Egy rém rendes család, illetve a Jóbarátok, de magyarok közül egyedül a Pasik tudott talpon maradni. Az illetékesek a Tea és a Limonádé bukásából aztán azt a konzekvenciát vonták le, hogy a műfaj nem való a magyaroknak, és ez így is maradt évekig.
Michelle Obama tévésorozatban, egy komédiában tűnik fel hamarosan, a Parks and Recreation nézői láthatják. Az elnök felesége – aki az egyik főszereplő, Amy Poehler barátnője - az egyórás évadzáróban fog feltűnni (Poehler pedig korábban Michelle Obamát segítette Miamiban, egy jótékonysági rendezvényen).
Az itthon Városfejlesztési osztály címen futó szériában korábban felbukkant már Joe Biden, John McCain, Olympia Snowe és Barbara Boxer is. És ezzel még nincs is vége, mert a Parks and Recreation executive producere, Michael Schur jelezte, hogy azon ügyködik, hogy Hillary Clinton is cameózzon egyet. A képen Michelle Obama a Szezám utca bábjaival.
A CBS komédiája, a More Time With Family újabb nagy nevet vetett be, az Emmy-díjas Sopranos-ból ismert Joe Pantoliano is a stáb tagja. A Maffiózók szereplője Tom Papa és az Így jártam anyátokkal című szitkomból ismert Alyson Hannigan mellett komédiázik majd. Az executive producerek sem épp ismeretlen arcok, Ben Affleck és Matt Damon áll a produkció mögött.
A rockzene nagyjai sem mindig komolyak, sokan szívesen ökörködnek egy sort szituációs komédiákban, ha hívják őket. Alább megnézhető Eddie Van Halen, így toppant be a Két pasi meg egy kicsibe, még abban az érában, amikor Charlie Sheen sem volt persona non grata a produkcióban.
Michael Stipe az REM együttesből jó húsz évvel ezelőtt tűnt fel a The Adventures of Pete and Pete című sorozatban:
2007-ben David Bowie-t is láthattuk az Extras című szériában:
Marilyn Manson nem csak egyszer tűnt fel a Kaliforgiában, amely ugyan nem egy klasszikus szitkom, de egy kis csalás tán elnézhető (hiszen sok benne a humoros jelenet). Manson elég perverz és közönséges volt a sorozatban, tán úgy gondolta, hogy az ő imázsának már úgyis mindegy:
Az egykori Beatles-tag, Ringo Starr is feltűnt komédiában, a Shining Time Stationben.
Steven Tyler (Aerosmith) szintén a Két pasi meg egy kicsiben mókázott.
A Dharma and Greg 1999-ben Bob Dylant látta vendégül:
Miután az első magyar szituációs komédia, a Família Kft véget ért, egy darabig a műfaj is eltűnt a hazai képernyőkről, majd jóformán egyszerre rajtolt el a Tea a TV2-n és a Limonádé az RTL-en, csak azért, hogy erősítse a nézőkben azt a képzetet, miszerint a két nagy kereskedelmi tévé csak egymást másolja. Most előbbivel foglalkozunk.
A Tea főcíme részben emlékeztetett a Jóbarátokra hangulatban, de nem baj, ha a világ legsikeresebb szitkomja a minta: a magyar verzióban egy teázóban ücsörögtek naphosszat a szereplők, Joey és társai pedig egy kávézóban múlatták az időt. Az alábbi párperces videóból kiderül, hogy Simon Kornél már akkor kedvelte a melegítő felsőt (mint a Társas játékban), hogy az egyáltalán nem vicces mondatok mögé is bevágtak is kis gépi nevetést, de közben azért sikerült poénokat is írni a sztoriba, nem is rosszabbakat, mint sok amerikai vígjátéksorozat esetében.
A Heredi Gábor rendezésében készült sorozat szereplői közt számos ismerőst találunk. Játszott benne az a Lass Bea, akit nemrég az X-Faktorban láthattunk, főszerepe volt a már említett Simon Kornélnak, illetve Mazányi Eszternek, akit másfél éve még a csúnya véget ért Marslakók fő karakterét alakította. Rónai Aranka, Janicsek Péter és Kardos Róbert is fontos figurákat kaptak.
A sorozat végül nem hozta az elvárt számokat, noha pont a szituációs komédiákkal illik türelmesnek lenni, hiszen kell idő, mire a néző megszereti a karaktereket és megismeri szokásaikat. A Tea szombat este kezdett, de a szitkomokban még nem jártas magyar tévézőket nem izgatta fel különösebben.
Herendi korábban az Origónak elmondta, szerinte a Big Brother árnyékában véreztek el, mivel 2002 őszén a TV2 mindent alárendelt a nagy nézettséget hozó első szériának, így ha a BB épp izgalmakat tartogatott, tovább maradt a képernyőn (így pedig az éjszakába csúszott a sorozat). A szitkomot sem árt mindig ugyanabban az időpontban vetíteni, így tett keresztbe Pongó, Renátó és BB Évi a kétszemélyes komédiának. "A Tea épp kezdett jó irányba elindulni, megtanultuk, hogy kell csinálni... és akkor levették. 33 rész volt képernyőn" - tette hozzá Herendi.
A Tea és a Limonádé viszonylag gyors eltűnése aztán szépen vissza is vetette a hazai tévék szitkomokba vetett bizalmát úgy szűk tizenkét évvel ezelőtt, és azóta is csak szórványos próbálkozások voltak, talán csak a Pasik ért el jelentősebb nézettségi sikert.